RESMİ İLANLAR:
Taşınmazın Açık Arttırma İlanı (2019/519 TLMT.)

T.C.
OSMANİYE
1. İCRA DAİRESİ
2019/519 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı            : Osmaniye ili, Merkez ilçesi, Eyüp sultan mah. 255 ada 119 parsel 10/1014 arsa paylı 5.272,20 m² yüzölçümlü, A blok 7. Kat 15 nolu b.b.  mesken cinsindeki taşınmazın tamamı
Özellikleri            :  Satışa konu taşınmaz 17-19 yaşında olup, Osmaniye şehir merkezinde olup, parsel içerisinde zemin + 9 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Valilik ve 328 Park Avm'ye 1200 m mesafede olup, kamunun ve belediyenin vermiş olduğu yol,su,elektrik vb hizmetlerden istifade etmektedir. Taşınmaz site içerisinde olup, 145 m² brüt ve 130 m² yüzölçüme sahip olup, asansör ve merdivenle çıkılan bir yapıdır. 2 oda 1 salon, banyo,wc-antre ve balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik duvarları sıvalı ve boyalı, yerler parke olup, mutfak dolabı mevcut, mutfak tezgahı mermerdir, kapılar ahşap panel kapı, camlar ısı camlı pinapendir. Tabanda kartonpiyer mevcuttur. Banyoda küvet olmadığı ve duş olduğu, banyo ve wc'de duvar ve yerlerin seramik kaplama olduğu gözlemlenmiştir. Apartman girişinde doğalgaz olup dairede doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır. Taşınmazın m² birim değerinin 1000 TL olduğu değerlendirilmektedir. Taşınmazlar bu haliyle kıymet takdir işlemi yapılmıştır.
Adresi   : Eyüp Sultan Mah. Esen Sitesi No:4  Osmaniye Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü         : 5.272,27 m² Arsa Payı  : 10/1014
İmar Durumu    : Var   , İnşaat tarzı Osmaniye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 11/12/2019 tarih ve 5402 sayılı yazısıyla 1/1000 ölçekli uygulama imar planında K1 konut alanı ve kısmi imar yolu olarak bildirilmiştir.
Kıymeti                : 145.000,00 TL
KDV Oranı           : %1
Kaydındaki Şerhler         : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü     : 06/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü     : 01/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri             : Osmaniye Adalet Sarayı Av. Mümin Acar Baro Toplantı Salonu Merkez / Osmaniye
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Satış şartları :
                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/519 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2020
(İİK m.126)        
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir. İD. 161

Anahtar Kelimeler
2019/519 TLMT.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(13.08.2020) Taşınırın Açık Artırma İlanı...
(13.08.2020) Taşınırın Açık Artırma İlanı 2. İcra Dairesi

Haberi Oku