RESMİ İLANLAR:
30.07.2020 Taşınmazın Açık Arttırma İlanı

T.C.
OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2019/5617 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 TAŞINMAZIN Özellikleri:  Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Osmaniye İli, Merkez İlçesi, Yaveriye Mah., 20 Cilt, 1924 Sayfa, 1801 Ada, 3 Parsel, C3 Blok, Kat:Zemin, 1 Nolu Bağ.Bölüm'de Kayıtlı, 16.896,83 m² Yüzölçümlü, Arsa Pay/Payda:1/29,  İş Yeri Vasıflı  1/1 Hisseli Taşınmazdır. Yerinde yapılan incelemelerde taşınmaz üzerinde betonarme yapı tarzında 3/A yapı sınıfında A,B,C VE D blok olarak porjelendirilmiş ve inşa edilmiştir. A Blok A1,A2,A3 blok olmak üzere toplam 6 bağımsız bölüm içermektedir. B BLOK B1,B2,B3,B4 olmak üzere her biri 2 bağımsız bölüm içermekte olup B blokta toplam 8 adet bağımsız bölüm mevcuttur.Rapora konu taşınmaz B3 blokta konumludur. C VE D bloklar C1,C2,C3,C4 VE D1,D2,D3,D4 blok olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Parsel üzerinde toplam 29 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Değerlemeye konu taşınmaz onaylı mimari porjesine göre giriş bölümü, ön muhasebe, mutfak, wc, duş, hol ve müdür modası hacimlerinden oluşmakta olup brüt 63 m2 kullanım alanına sahiptir. Yerinde yapılan incelemede kat planı üzerinde gösterildiği gibi taşınmaz içerisinde brüt kullanım alanının etkilemeyecek şekilde değişiklikler mevcuttur. Taşınmazın giriş kapısı alüminyum camlı, pencelereleri pvc malzemeden, iç kapıları ahşap malzemeden imal edilmiştir. Mutfak, hol, wc zemin ve duvar kaplaması seramiktir. Diğer hacim zemin kaplaması laminant parke olup duvarları boyalıdır. Mutfak dolabı ahşap, tezgah mermerdir. Taşınmazın ısıtma sitemi klimalıdır. Taşınmazın kuzeydoğu ve kuzey batı cephesinde yaklaşık 3,70 mt derinliğe sahip sundurma mevcut olup toplam kapalı alan 55 m2'dir.  Taşınmaza ulaşım için; Musa Şahin Bulvarında sağa/sola 11040 sokak tarafına dönülür. Sokak üzerinde yaklaşık 220 mt ilerlenir ve sağa dönülür  sokak üzerinde yaklaşık 75 mt ilerlenir ve sola dönülür. Sokak üzerinde 80-90 mt ilerlenir ve solda konumlu rapora konu taşınmaza ulaşılır. Bölgenin alt yapısı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Taşınmazların bulunduğu bölgeye ulaşım, şehir içi toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir.
Adresi   : Şirinevler Mah. Yeni Galericiler sitesi içerisinde kalmaktadır. Merkez/OSMANİYE
Yüzölçümü         : 16.896,83 m2         Arsa Payı       : 1/29
Kıymeti                : 440.000,00 TL       KDV Oranı      : %18
İmar Durumu    : Osmaniye Belediyesinde yapılan incelemede, değerleme konusu taşınmazın yer aldığı parselin 06/01/2017 tasdik tarihli, uygulama imar planında T1(Ticaret) ile gösterilen bölgede kaldığı Ayrık Nizam, Kaks:1,00 m Hmaks:7,00 mt olacak şekilde yapılaşma koşullarına haiz olduğu bilgisi alınmıştır.Parselin yola terkinin mevcut olmadığı bilgisi şifahen alınmıştır. 
Kaydındaki Şerhler         :Beyan Kısmında Yönetim Planı:09/03/2012 - Mimari Projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir. 17/01/2014 tarih 791 yevmiye bulunmakta ve Kaydında başkaca hacizler bulunmaktadır.
1. Satış Günü     : 24/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü     : 22/10/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri             : OSMANİYE ADLİYESİ AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Satış şartları :
                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5617 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İD. 205

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(13.08.2020) Taşınırın Açık Artırma İlanı...
(13.08.2020) Taşınırın Açık Artırma İlanı 2. İcra Dairesi

Haberi Oku