RESMİ İLANLAR:
(13.08.2020) Taşınırın Açık Artırma İlanı 2. İcra Dairesi

T.C.
OSMANİYE 
2. İCRA DAİRESİ 
2019/1759 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Osmaniye İl, Merkez İlçe, 769 Ada, 92 Parsel, RIZAİYE Mahalle/Köy, KAT:1, 7 NOLU BAĞ.BÖLÜM'de kayıtlı Arsa Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz Kamunun ve Belediyenin verdiği hizmetlerden yararlanmakta olup 652,85 m2 yüzölçüme sahip arsa üzerinde konumlu 1. kat 7 bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı taşınmazdır. Onaylı mimari projesine göre ana gayrimenkul bodrum kat,zemin kat,4 normal kat ve dubleks kattan oluşmaktadır.T aşınmaz 4. normal katta;antre,2 adet oda,wc hacimlerinden oluşmakta olup brüt 75 m2 kullanım alanlıdır. Çilingir temin edilemediğinden içerisinde inceleme yapılamamıştır. Taşınmaz tapu belgesinde mesken vasıflı olup hali hazırda iş yeri-ofis amaçlı inşa edilmiş iş merkezinde konumludur.
Adresi            : İstiklal Mahallesi Musa Şahin Bulvarı Şen Apt. No:232/7 Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü        : 652,85 m2         
 Arsa Payı        : 20/652
İmar Durumu        :  İnşaat tarzı Bitişik Nizam 5 kat merkezi iş alanı ve kısmi imar yolu
Kıymeti            : 150.000,00 TL   
KDV Oranı        : %18
Kaydındaki Şerhler    : Beyan Hanesi : AT 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır
1. Satış Günü        : 13/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü        : 11/11/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri        : OSMANİYE ADLİYESİ AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU 
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1759 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/08/2020   İD. 214

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

30.07.2020 Taşınmazın Açık Arttırma İlanı
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haberi Oku