Ey insan!
Kimsin ve nesin?
Ey gören göz sahibi insan!
İyi baktın mı, bakıp da gördün mü?
Bizleri yaratan ve emsali olmayan azalarla donatan yüce yaratıcı Allah'ımız (c.c.), Kıyamet Sure-i celilesinde:
“Görmek için verdiğim gözler ile kabirdeki ve kabir ötesi dünyadaki halini, Rabb'inin senin için yaratıp göz kamaştırıcı güzelliklerle donattığı nimetleri gördün mü? Sana temiz bir kalp verdim. O kalpte kendi kudretiyle, hak ve hakikatleri hisseden beynini göreve çağırdın mı?” buyurmaktadır.
Yine Hacc suresinde, “Ey kullarım, sizin gören gözünüz çalışan kalbinizin yanında, o kalbiniz de hakkı görüp hakkın yanında olmaz ise sizi acı bir dünya beklemektedir” buyurur.
Muhterem insanlar!
Kitabımız Kur'an-ı Kerîm'de bu iki ikaz ayeti, düşüncelerimize ışık tuttuğu için, biz inanan insanların gaflet uykusuna düşmememiz gerekir. Aksi halde kendi manevi hakkımızı zayi etmiş oluruz.
Muhterem kardeşlerim!
Ey, varlığı çok değerli olan insan!
Ümmeti olmakla şeref duyduğumuz ve şeref bulduğumuz sevgili peygamberimiz (s.a.v.)  de bu hususta şöyle buyurmaktadır ki:
“Ey ashabım ve ümmetim. Bu dünyada hakikatten yüz çevirip görmezlikten gelenler manevi körlerdir. Ne gözleri ne de kalp gözleri görür. İşte asıl körler o­nlardır. Siz o­nlardan olmayın. o­nlar mahşer gününde, herkesin açıkca göreceği şekilde kör olarak mahşer yerine geleceklerdir.”
Gelin dostlar bir olalım,
Dost olarak kalalım.
Hak cemâlin görelim,
Bitmez sevinç o günde.
Allah (c.c.), cümlemizi sevdiği kullarının zümresine dahil ede. 
Yüce Mevlâ her günümüzü ve Cumamızı hayırlı eyleye.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.