SİYASET:
MHP MYK üyeliğine Osmaniye'den iki isim
  İbrahim EMÜL
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP), yeni dönemde Merkez Yürütme Kurulunda (MYK) görev yapacak olan Doç. Dr. Ruhi Ersoy ve Belediye Eski başkanlarından İbrahim Karayiğit basın mensupları ile düzenlenen sohbet toplantısında bir araya geldi. 
Toplantıda bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Fahri kuyulu, ülkenin ekonomik ve iç politikada zor dönemden geçtiğini belirterek, "Özellikle dış politikadaki uygulanan yöntemler Osmaniye'yi bölgemizi çok sıkıntılı bir döneme, belirsizliğe sürüklemiştir. Böyle bir dönemde MHP, 10'uncu büyük kurultayını yapmıştır. İktidarın siyaset alanını daralttığı bir dönemde Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'deki bütün siyasi partilere örnek olacak bir demokratik anlayış içerisinde kurultayını gerçekleştirmiştir. MHP'nin belde ilçe il teşkilatlarından süzülerek gelen üst kurul delegelerimiz hiç bir yönlendirme vasfı olmadan kurultaya gitmiş ve aday olma cesareti gösteren adaylara oy vermiştir. Ülkücü irade Türk milletinin içinde bulunduğu durumda hemşerimiz ve Türk Milliyetçiliğinin lideri Devlet bahçeli ile önümüzdeki süreçte siyasetin daha anlamlı olacağını sayın genel başkanımıza Türk siyasetinin ihtiyacı olduğuna karar vermiş ve sayın genel başkanımızı tekrar MHP'nin genel başkanı olarak tescil etmiştir. Bir Osmaniyeli olarak sayın genel başkanımızın tekrardan seçilmesinin sevinmemizin ötesinde, onun bilgisi birikimi ve Türk siyasi hayatına kazandıracağı değerlerin çok önemli olduğuna inanmaktayız. Bu arada 10'uncu büyük kurultayda Osmaniye'yi onurlandıran, gururlandıran bir sonuç daha ortaya çıkmıştır. Oda Osmaniye'mizin yetiştirdiği değerli siyasetçilerimizden eski belediye başkanlarımızdan İbrahim Karayiğit ve üniversite camiasında akademik kimliği ile Türk milliyetçiliğine hizmet eden değerli kardeşimiz Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Merkez Yürütme Kurulu üyesi olarak görev almışlardır. biz Osmaniyeli olarak bu iki değerimizin Ankara'da genel başkanımızla, önümüzdeki üç yıllık süre içerisinde Türk siyasetine ve yerelde Osmaniye siyasetine çok büyük değerler katacağına çok büyük hizmetler yapacağına yürekten inanıyoruz. Ben MHP İl Başkanı olarak Sayın Karayiğit ve Ersoy'a başarılar diliyorum" dedi. 
           MHP'Lİ OLMAK VE GÖREV ALMAK FEVKALADE BİR ONURDUR
Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini ve bu dönemde MHP'li olmanın ve görev almanın büyük bir onur ve gurur verici olduğunu söyleyen MYK Üyesi İbrahim Karayiğit,"Siyasette makam ve mevkii bekleyenler, "İbrahim ağabeyimiz bizim önümüzde mi kalacak?" diye endişelenmesinler. Bir gün %30'luk dahi tereddüt etmediğim ölçüde bir kardeşimi gördüğüm zaman onu desteklemek ona bu vekaletlerin tevdii benim için şeref borcudur. Hiç kimse bu yönde kendilerinin önünün tıkanıyor gibi nefsi komplekse kapılmasın. Ülkeye hizmeti kim verirse başımızın tacıdır. Biz bu ülkede yaşayan herkesin vatanperverliği ile iftihar ederiz. Bu sayı ne kadar çoğalırsa, bu inançlı insanlar ne kadar çok mücadele verirse bizim hedefimiz yerine gelir demektir ve iftihar duyarız. Ve üstelik bizden yükü aldıkları içinde kendilerine teşekkür ederiz. İnşallah Osmaniye'miz için partimizin genelinde Türkiye'miz için bilgilerimizi birikimlerimizi halkla temas ve diyalog ile edindiğimiz tecrübelerimizi ilgili yerlere aktaracağız. Bu dönemde MHP'li olmak ve görev almak fevkalade bir onur ve sorumluluktur. Çünkü varlığımızın sebebi olan devletimizin ülkemizin ve milletimizin birliğinin tartışıldığı bir döneme geldik. Bu dönem de sadece partililere değil bu partili olmayanların da sorumluluğunun  ve mesuliyetinin arttığı kritik bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde dalga geçilecek, nemelazımcılık  yapacak hiç bir kimseyi tasarruf etmiyorum. Çünkü bundan 15-20 sene önce böyle bir noktaya geleceğimizi desek hiç kimse inanmazdı." Karayiğit, konuşmasının sonunda herkesten kendilerine destek vermelerini istedi. 
“CHP, AÇILIM SÜRECİNDE AKP'YE YANCILIK YAPIYOR”
Son olarak bir konuşma yapan Doç. Dr. Ruhi Ersoy ise şöyle dedi: "İtibarsız varlık halinde yaşamaktansa, onurlu şahsiyetli milletine hizmet eden ortalama bir memur ve vatandaş olmak çok daha haysiyetlidir. Bunu ülkeler içinde düşünebilirsiniz.  Türkiye Cumhuriyeti devletini emperyalizm işgal ettiğinde İstanbul'da herkes İngilizce konuşsaydı, Osmaniye'de, Kahramanmaraş'ta, Gaziantep'te herkes Fransızca konuşsaydı bugün itibariyle dil öğrenmeye de ihtiyaç duymayacaktık, gayrisafi milli hasılatımız şu kadar bin dolar olacaktı belki de. Ama Türklüğümüz, Müslümanlığımız, onurumuz, haysiyetimiz nerede kalacaktı. Milli Mücadeleyi ve Mustafa Kemali irtibatlaştırarak Cumhuriyet deprem fay hattına kurulmuştur başka yere taşınmalıdır diyenlerle bugün mücadele halindeyiz. O mücadelenin safında duranlar siyasallaşmış Müslümanlığı muhafazakarlık görüntüsü ile Cumhuriyetin kuruluş felsefesine ihanet etmektedirler. Cumhuriyet Halk Partisi adıyla Mustafa Kemalin partisi ve Cumhuriyeti kuran parti bugün Atatürk'ün düşüncelerini kendi sırtına kambur olarak görmekte AKP'ye ayrıca açılım sürecinde ayrıca yancılık yapmaya çalışmakta. Eski SHP çizgisine gelip Leyla Zanaları meclise taşıyan anlayışın değişik figüranların bugün Kılıçtaroğlu CHP'sinde görerek ciddi anlamda CHP ulus devlet kaygısı Atatürkçü düşünce kaygısı ve ulusalsalcılık kaygısı hisseden samimi Anadolu insanlarının da bundan çok rahatsız olduğunu görmek mümkündür.”
Konuşmaların ardından İl başkanı Kuyulu ve MYK Üyeleri Ersoy ve Karayiğit, basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Osmaniye CHP'den Kılıçtaroğlu saldırısına...
Osmaniye CHP'den Kılıçtaroğlu saldırısına tepki

Haberi Oku