SİYASET:
Korkmaz: İnadına Birlik! İnadına Kardeşlik!
 İbrahim EMÜL
SAADET Partisi (SP) Osmaniye İl Gençlik Kolları tarafından son günlerde ülke genelinde yaşanan terör olayları ile ilgili açıklama yapıldı. İl Başkanı İslam Korkmaz, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen basın açıklamasında, “Türk'ün, Kürt'ün, Arap'ın, Boşnak'ın, Laz'ın, Çerkez'in vesaire bütün toplulukların ve bütün insanların rabbi olan Allah'ın adıyla. Allah, Müslüman toplulukların arasına ilahi bir lütuf olarak İslam Kardeşliği'ni bahşetmiştir. İslam kardeşliği; asırlardır ümmetin bütün fitnelerine, ayrılıklarına ve savaşlarına ilaç olmuş ilahi bir devadır. Öyle ki ümmet asırlardır bu ilacın etkisiyle bir arada yaşamakta ve asırlardır birçok zorluğa bu ilahi mesajın gücüyle katlanmaktadır. Terörle mücadelede ağır bedeller ödeyen ülkemiz, son 10 yılda meydana gelen 10 bin 80 olayda, toplam 818 askerini şehit vermiş ve bu olaylarda yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu acı tablo bizleri derinden yaralamaktadır. İşte Hakkari, İşte Şemdinli, İşte Uludere ve İşte Gaziantep! Son günlerde tekrar yoğunlaşan ve terör eylemi olarak yapılan hain saldırılarda şehit edilen evlatlarımıza, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileriz. Kahraman askerlerimizin ve masum vatandaşlarımızın ocaklarına, tezgâhladıkları hain saldırılarla ateş düşüren teröristlere ve işbirlikçilerine de lanet ediyoruz” dedi.
Ülkemize dost bilinen sözde müttefiklerin, terörün baş hamisi olduğu gerçeğini anlamadan terörü yok etmenin mümkün olmayacağını vurgulayan Korkmaz, şöyle devam etti: 
“Bu toprakların mayasını oluşturan kardeşlik ve ümmet olma bilinci, Siyonizm'in içimize yerleştirdiği kavmiyetçilik ve tefrika dinamitleriyle yok edilmek istenmektedir. Yıllardır bu milletin aziz evlatlarını, birbirine sağ-sol, alevi-sünni, Türk-Kürt diyerek kırdıranlar artık fark gözetmeksizin milletimizi hedef tahtasına oturtmuşlardır. Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında İslam ülkelerinin sınırlarını değiştirmeyi kafasına koyanlar, planlarını adım adım uygularken; bu zulme muhatap olan Müslümanların birbirine düşmesi ve haçlı zihniyetini müttefik edinmesi hayret vericidir. Bu gün gelinen noktada; her gün masum insanlar ölmektedir. Kan ve gözyaşı her yeri sarmaktadır. Çözüm adımları sonuçsuz kalmakta ve ırkçılık bir virüs gibi her tarafı sarmaktadır. Çözüm için atılan adımlar, zayıf ve bizim toplumsal hafızamızın ve medeniyetimizin ruh ve tarih kökünden neşet etmiş çözümler değildir. Bu coğrafyanın sorunlarını Amerika ve Avrupa'nın tecrübesiyle çözmeye çalışmak, bu milleti tanımamak ve insanlığı ikiyüzlü ve kandan beslenen batı medeniyetine teslim etmektir. Dünya, geçmişte yapılan ifsad hareketlerinde olduğu gibi insanların doğmuş olduğu yerlerden ve nesep bağından kaynaklanan farklılıklardan ötürü ötekileştirilmeye, ayrıştırılmaya ve düşman yapılmaya çalışılmaktadır. Müslümanlar arasındaki uluslar arası siyaset bertaraf olmuştur, güven kalmamıştır. Ve insanlık adım adım bilinmeyen ve istenmeyen bir savaşa doğru sürüklenilmektedir. Milli Görüşçüler olarak bizler inanıyoruz ki insanlığa bir arada yaşama erdemini öğretmiş olan bizler tarihin en büyük barış medeniyetini kurmuş bir ümmetiz. Bizler bu coğrafyada Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla yüzyıllardır yaşıyoruz ve bu coğrafyanın barışının insanlığın barışına hizmet edeceğine inanıyoruz.”
Milli Görüş'ün temsil ettiği medeniyetin; Fatih Sultan Mehmet'in, Selahaddin Eyyubi'nin, Sultan Abdulhamit Han'ın, Şeyh Said'in ve Erbakan Hocanın temsil ettiği bir medeniyet olduğunu ifade eden İslam Korkmaz, “Türkiye'nin bütün sorunları ancak bu medeniyet perspektifiyle çözülür. Batı medeniyetinin taşeronluğuyla sorunları çözmeye kalkmak, insanlığa sadece kan ve gözyaşı getirir.  Terörle mücadelede istihbaratımıza ortak ettiğimiz ABD'nin bölgesel ve küresel amaçlarını doğru okumadığımız müddetçe maalesef şehitlerimiz ardı ardına gelmeye devam edecektir. Güneydoğumuzda envai çeşit odakların provokatif ajanları cirit atarken, gücü elinde bulunduran siyasetçilerimizin öncelikli olarak intikam vaatleri ve itidal tavsiyelerinden ziyade terörün finansörlerinin karşısına dikilmesi ve tavır koyması gerekmektedir. Milletimizin engin sabrını ve metanetini baltalamaya çalışan içerideki provokatörlere karşı da aziz milletimizi uyanık olmaya çağırıyoruz. Aziz milletimizin terörle mücadelesinde sözde müttefiklere değil; dirayetli devlet adamlarına ve sağlam bir iradeye ihtiyacı vardır. Saadet Partisi olarak biz bu sorunu ümmetin bir sorunu olarak görmekteyiz; dolayısıyla çözümünde ancak ümmet refleksi ortaya koyarak İslam kardeşliğiyle çözülebileceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Açıklamasında çözüm yollarını da anlatan Korkmaz, açıklamasını 1400 yıl önce insanlığa son sözlerini söyleyen Peygamber Efendimiz Aleyhisselam'ın sözleriyle bitirdi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

MHP'li Yalçın: CHP ve İP, HDP ile birlikte...
MHP'li Yalçın: CHP ve İP, HDP ile birlikte hareket ediyor

Haberi Oku