SİYASET:
CHP'li Loğoğlu'ndan ilginç açıklamalar
İbrahim EMÜL
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Osmaniye'den Sorumlu Parti Meclisi Üyesi  Faruk Loğoğlu, iktidar partisi AKP'yi eleştirerek, "Bu gün hiç bir konuda hesap veremeyen bir iktidar, kendi açıklarını örtmek için geçmişteki olayları gündeme getirmesinin bir anlam göremiyoruz." Dedi. 
Parti binasındaki düzenlenen toplantıda konuşan Loğoğlu, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
BOYUMUZUN ÖLÇÜSÜNÜ YEREL
SEÇİMLERDE ALACAĞIZ
Önümüzdeki yerel seçimlerde partinin sıkı bir çalışma içerisinde girdiğini belirten Loğolu, "Genel merkez ne yapıyor, şuanda güncel olayların ve olayların ötesinde yerel seçimler üzerine odaklanmış durumda.  Şunu anlıyor ve hissediyorum bu sefer genel merkez yerel seçim konusunda çok sistemli takvimli planlı ve bilinçli bir çalışma içinde. Bunun böyle nereden anlıyorum derseniz, bir defa Merkez Yönetim Kurulu (MYK) her hafta toplanıyor, hatta yaz boyunca da toplandı. Her toplantı da yerel seçim konuları ağırlıklı olarak gündeme geliyor. Parti üç tane kamuoyu yoklaması yapan üç tane şirketle anlaştı. yerel seçimlerin olacağı tarihe kadar bu üç kamuoyu yoklama şirketi, CHP için iki üç ay aralıklarla önemli illerden başlayarak Türkiye'nin bütün illerinde kamuoyu yoklamaları yapacak. CHP nerede partiden neler isteniyor, halkın yerel seçimlerde beklentileri ne?, kimler nere aday olursa başarılı olunur bunun yoklamaları yapılacak.  Yerel seçimlerde kim nerede nasıl olacak bu konuda tam bir karar alınmış değil. Bu konu şuanda görüşülüyor. Şu kadarını söyleyeyim, aday belirleme ve açıklama süreci ne olursa olsun, bunlar o yöreden kazanabilecek, bulunduğu her kesimden oy alabilecek kişilerden seçilecek. Onun adamı bunu aday yapalım öyle bir düşünce olmayacak. Yerel seçimlerin önümüzdeki iki yıl içinde yapılacak diğer bütün seçimleri hatta bir ana yasa referandumunu etkileyecek bir sınav olarak görüyoruz. Tabiri caizse boyumuzun ölçüsünü yerel seçimlerde alacağız." Dedi. 
"DÜNÜN HESABINI VEREMİYEN HÜKÜMET
          GEÇMİŞİN HESABINI SORUYOR”
Türkiye'nin her gün ayrı bir acı olayla karşı karşıya kaldığını ve hükümetin bu konularda halka hesap veremediğini belirten Loğoğlu, "Türkiye'nin  durumunu biliyorsunuz. her gün bir olay oluyor. 
İktidar partisi sürekli bir gündem değiştirme çabası içinde. Eski hesapları eski olayları taşımaya çalışarak gündem değiştirmeye çalışıyorlar. Yeter ki kendilerinden hesap sorulmasın. Şimdi dikkat ederseniz AKP iktidarı dersim olaylarından başlayarak 1945 yılında 145 tane Azeriyi Türkiye'ye sığınmışlar Sovyetler Birliğinin talebi üzerine geri vermiş. İddiaya göre de bu insanlar Stalin tarafından öldürülmüş. Başbakan diyor ki işte o tarihteki olaylara bakarak CHP ye diyor ki "sizin Azerbaycan'a gitme yüzünüz olamaz" kendisi Azerbaycan gitmeden bir gün önce bunu konuşuyor. Şimdi bende soruyorum, sen eskilerin hesabını sormasını biliyorsun, bağıra çağıra konuşuyorsun, sen daha dünün hesabını veremiyorsun. Ne Uludere'nin, ne düşen uçağın, ne Şemdinli'nin, mavi Marmara'nın, deniz fenerinin, ne o kadar karakol baskınlarının hesabını verebiliyorsun, bütün bunlar dururken geçmiş olayları gündeme getiriyorsun. Ha geçmiş olaylar kusursuz eksik yok iddiasında da değiliz. Zamanı geldiğinde siyasi anlamda değil gidilmesi gerekir, doğrudur.  Ama bu gün hiç bir konuda hesap veremeyen bir iktidar kendi açıklarını örtmek için geçmişteki olayları gündeme getirmesinin bir anlam göremiyoruz." Dedi. 
"OLAYLARI UNUTMAYA MAHKUM ETMEYE ÇALIŞIYORLAR”
Afyonkarahisar'daki askeri birlikteki patlamayla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu şöyle dedi: 
" Bu konuda ilk yapılan açıklamada kaza dendi.  Türkiye bir nato ülkesi, cephanelerin yapılışı kontrolü sayımlar her şey sadece Türk Silahları Kuvvetlerinin değil NATO standartlarının en yüksek standartlarında yapılır. Patlamadan bu yana her gün bir açıklama yapılıyor. en son yapılan açıklamada da işte "erlerden biri merak etmiş pimi çekmişte öyle patlama olmuş. Hiç biri tutarlı değil. Sayın Kılıçtaroğlu kendisine ulaşan bilgiler ışığında bu olayın kaza olmadığını %99,5 oranında sabotaj olduğunu söylediler. Bu da bir iddia. ama sayın Kılıçtaroğlu diyor ki benim elimdeki bilgilere göre bu sabotaj ihtimali çok daha güçlü, kaza itibariyle kıyaslandığında. Bunun sabotaj olmadığını hükümet anlatması lazım. Niye çünkü bütün bilgiler doneler hükümetin elinde onun araştırıp ortaya çıkartması lazım. Bunun olacağından hiç emin değilim. Çünkü Uludere'yi hatırlayın, düşen uçağımızı hatırlayın hala bu uçak konusunda açıklama yapılıyor. En son sayın Beşir Atalay bir açıklama yaptı ve dedi ki, "Füzeyle vurulmuş gibi ama bunu da beklememiz lazım" dedi. şimdi her şeyi bekliyoruz. Başbakan da ne acele ediyorsunuz diyor. olay olmuş hemen bunun üstüne gidilir mi? diyor Hemen istismar ediyorsunuz diyor. Ondan sonra bekle bekle hiç bir açıklama yok. Unutulmaya mahkum etmeye çalışıyorlar. Asla unutmuyoruz sizde bizde unutmayacağız. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

CHP'li Başkan Adayı, şehitler için lokma...
CHP'li Başkan Adayı, şehitler için lokma döktürdü

Haberi Oku