SİYASET:
Bakan Çelik: Her bir oy nükleer silahtan daha güçlüdür

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, vatandaşların sahip olduğu her bir oyun nükleer silahtan daha güçlü olduğunu belirterek, "Sizin her bir oyunuz dünyanın en kuvvetli silahıdır. Ülkenin kaderini belirleyecek olan sizin vereceğiniz oydur." dedi.
Bakan Çelik, Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından aslına uygun olarak restore edilen Bahçe ilçesindeki tarihi Agcabey Camisisinin açılış programına katıldı. Burada Vali Dr. Mehmet Oduncu, Bahçe Kaymakamı Oktay Çağatay, Jandarma Alay Komutanı jandarma Albay Tayfur Dündar, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Bahçe Belediye başkanı Murat Altundiş ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Çelik, yapılan konuşmalar ve duanın ardından Agcabey Camisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Çelik restore edilen tarihi ala camiini gezdikten sonra Ak Parti bahçe İlçe Belediye Başkan Adayı İbrahim Baz'ın seçim bürosunun açılış programına katıldı.
'KUVVETLİ BİR DEMOKRASİMİZ VAR'
Burada mitin alanını dolduran vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Bakan Çelik, milletin en büyük zenginliğinin demokrasisi olduğunu söyledi.
Cadde üzerinde bütün partilerin afişlerinin var olmasının demokrasinin büyüklüğünün, Türkiye'de sandığın değerinin ve en büyük sermayesinin göstergesi olduğunu belirten Bakan Çelik, "Etrafımızdaki pek çok ülkede insanlar sandığa ulaşmak için bir sürü sıkıntı çekiyorlar. Oralarda demokrasi olmadığı için halkın iradesi tecelli etmiyor. insanlar;  demokrasi olsun, iktidarlar seçimle seçilsin, ülkeyi yöneten esas irade sandık olsun, biz ülkeyi kendi oylarımızla özgürce yönetelim diye uğraşıyorlar. Ama bu imkandan mahrum oldukları için büyük bedeller ödüyorlar. Mısır'da, Suriye'de Libya'da ödenen bedelleri görüyorsunuz.  Ama ne mutlu ki bize bizim kuvvetli bir demokrasimiz var, iktidarlar sandık yoluyla değişebiliyor, sandık yoluyla değişebildiği gibi oy vermek, vatandaşımızı ülkenin gerçek sahibi yapıyor. Eğer bir yerde vatandaşın oy verme hakkı yoksa eğer vatandaş verdiği oyla sandık yoluyla iktidarı tayin edemiyorsa o ülkede ne zenginlik, ne huzur nede refah olur. " dedi.
SEÇİM SADECE SİYASET MESELESİ DEĞİLDİR
Bundan 11 yıl önce vatandaşın vergilerinin yüzde 86'sının faize gittiğini söyleyen Çelik, "İşçinin köylünün, çiftçinin ödediği faiz ortadaydı. Bugün bunlar ne kadar aşağıya çekildi hepiniz görüyorsunuz. 11 yıl önce çocuklarımıza ders kitabı bulsanız ders kitaplarını almaya bütçeniz yetmiyordu.Bütçeniz yetseydi ders kitaplarını bulamıyordunuz. Bazen okullar açıldıktan iki üç ay sonra o ders kitaplarına ulaşabiliyordunuz. Bu hükümetin ilk yaptığı işlerden bir tanesi sizin çocuklarınıza bu ders kitaplarının ücretsiz olarak verilmesini sağladı. Oda yetmedi çocuklarınızı kara tahtadan kurtardık, akıllı tahtaların kullanıldığı sınıflarda ders görüyorlar. Geçmişte ülke kötü yönetildiği için sizin alın terinizle, emeğinizle çalışarak ürettiğiniz zenginlik, faiz lobisine gidiyordu, borç bataklarına gidiyordu. Ama 11 yıldır iyi bir vizyonla kaliteli bir yönetim anlayışıyla yönetilmesine destek verdiğiniz için artık ürettiğiniz zenginlik, faiz lobisine, kara deliklere, ekonomi krizlere gitmiyor. 11 yılda sağlık ve eğitim hizmetlerinde kat edilen mesafe ortadadır. O sebeple her birinizin attığı oy hangi partinin iktidara geldiğini tayin etmiyor sadece, sizlerin nasıl bir sağlık hizmeti alacağınızın yolunu da tayin ediyor.  Seçim sadece siyaset meselesi değildir, verdiğin oy, çocuğunun önüne koyduğun kahvaltıdır, yaşlı anne babanın çocuklarının sağlık hizmetidir, senin hak ettiğin belediye hizmetini nasıl alacağındır." diye konuştu.
DEVLET SİZİN HİZMETKARINIZDIR
Bu ülkenin sahibinin; siyasetçiler, bürokratlar, güç odakları, askerler olmadığını belirterek ülkenin gerçek sahiplerinin vatandaş olduğunu kaydeden Bakan Çelik, "Devlet sizin devletinizdir. Devletinin sahibi sizsiniz. Şunu unutmayacaksınız. Devlet sizin amiriniz değildir, devlet sizin hizmetkarınızdır. Bu ülkenin amiri de sahibi de, bu ülkede ne varsa onu meydana getirende sizsiniz. Bu ülkenin nasıl yönetileceğine güç odakları değil, sadece siz karar verirsiniz.  O sebeple  sandığa sahip çıkmanız sadece beğendiğiniz partiye sahip çıkmanız, beğendiğiniz partiyi iktidar yapmanız anlamına gelmiyor. Oy vermek kendi gücünüze çocuklarınıza sahip çıkmanız anlamına geliyor. Eğer bir yerde sivil siyasete karşı suikast teşebbüsü varsa, demokrasi, sandık zayıflatılmaya çalışılıyorsa birileri seçimleri milletin hür iradesinin dışında bazı etkilerle yönlendirmeye çalışıyorsa bilin ki sizin iradenizi çalmaya, gasp etmeye çalışıyor.  Kendi iradenize, gücünüze sahip çıkınız. Bu ülkede sizden büyük güç ve kudret kaynağı yoktur." dedi.
'SİZİN ZENGİNLİĞİNİZİ GASP ETTİLER'
11 yıl önce tek bir sözle ülke ekonomik krize gittiğini kaydeden çelik, "Her biriniz bir gece yüzde 90 fakirleştiniz. Birikimleriniz yok oldu birilerinin eline geçti. Bu ülkenin bankalarında 50 milyar dolar battı. Neden ülke kötü yönetildiği için. Sizin zenginliğinizi gasp ettiler. Unutmayın ki dünyada sizin sahip olduğunuz her bir oy nükleer silahtan daha güçlüdür. Dünyanın en kuvvetli silahıdır. Ülkenin kaderini belirleyecek olan sizin vereceğiniz oydur. Bir ülkenin ekonomisinin, ordusunun, istihbaratının güçlü olması önemlidir. Dış politikasının etkili olması o ülkenin itibarı açısından önemlidir. Ama bunları toplasanız sizin içinizdeki kişinin verdiği tek bir kişin verdiği oy kadar kuvvetli değildir. " şeklinde konuştu.
Bakan Çelik ve beraberindeki partililer daha sonra İlçe Belediye Başkan Adayı İbrahim Baz için oy isteyerek seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.
BİZİM DÖNEMİMİZDE ASİMİLASYON POLİTİKALARI BİTMİŞTİR
Bakan Çelik, daha sonra bir çay ocağında dinlenmek üzere çay içerken "Taraf Gazetesinin "Memurlara kırmızı, mavi, yeşil fişleme" başlıklı haberinin sorulması üzerine şöyle cevap verdi:
"Bizim dönemimizde asimilasyon politikaları bitmiştir. Bizim dönemimizde hiç bir şekilde vatandaşlar arasında ayrım yapılmaz. Bunun kriterleri bellidir. Aylardır bir sürü konuda bir sürü haberler çıkıyor. Daha sonra  da bunların çoğunun gerçek olmadığı anlaşılıyor. Vatandaş fişlemesi, vatandaşların herhangi bir şekilde ayırt edilmesi vatandaşların kimliklerine göre makbul veya makbul olmayan vatandaş olarak kabul edilmesi söz konusu olamaz. Anayasanın çizdiği sınırda kanunların belirlediği çerçeve içerisinde her şey işleniyor.Bunun dışında da yanlışlık yapılmışsa da onunda hesabı sorulur.  Türkiye Cumhuriyetinde esas olan anayasal vatandaşlıktır. Onun dışında makbul vatandaş makbul olmayan vatandaş kriteri söz konusu olamaz. " dedi.
Bakan Çelik daha sonra kara yoluyla Yumurtalık'taki mitinge katılmak üzere ilçeden ayrıldı. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

MHP Osmaniye Merkez İlçede görev dağılımı...
MHP Osmaniye Merkez İlçede görev dağılımı yapıldı

Haberi Oku