SAĞLIK:
90 Gün Projesi ile verimlilik artacak!
  İbrahim EMÜL
TÜRKİYE Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sağlık sistemini 21'nci yüzyıl vizyonuna uygun hale getirmek ve vatandaşlara hakları olan kaliteli sağlık hizmetini sunmak amacıyla geliştirilen '90 Gün Projesi'  tanıtıldı.
Osmaniye Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Cem Uraldı, proje sayesinde İl Genel Sekreterleri'nin ve Merkez Yönetim Teşkilatı'nın koordineli çalışmaları sonucu kamu hastanelerine ilişkin bazı yeniliklerin hayata geçirilmesinin hedeflendiğini söyledi. 
Genel sekreterlik binasındaki toplantı salonunda 90 Gün projesi ile ilgili basın mensuplarına bilgi veren Dr. Cem Uraldı, projeyle sağlık hizmetlerinde, yerelden merkeze doğru planlama sürecinin başladığını söyledi. 
Projenin amacının hasta memnuniyetini, sağlık çalışanlarının memnuniyetini sağlamak ve iletişimle daha etkin sağlık hizmeti sunmak olduğunu ifade eden Uraldı, "Sağlık Bakanlığının 'Önce İnsan' sloganı ile başlattığı Sağlık Dönüşüm Programı ile ilgili adımlar atıldı. Bu kapsamda geliştirilen 90 gün projesi sayesinde sağlık hizmetinde artık yerelden merkeze doğru planlama süreci başladı. Burada üç ana başlığımız var. 
Çalışan memnuniyet, hasta memnuniyeti, hastane yönetimlerinin değerlendirilmesi. 
Standart olarak sunmaya devam ettiğimiz sağlık hizmetlerinin yanı sıra kurumumuz öncülüğünde hedefleri belirlenmiş, hastane hizmetlerinin değerlendirilmesi projeler hayata geçiriliyor. Bunun ilk ayağı olarak '90 Gün Projesi' ülke genelinde olduğu gibi Osmaniye'de başladı." Dedi.
Projenin hedeflerle yönetim ilkesine dayanan bir yönetim çalışması olduğunu söyleyen da belirten Uraldı, proje sonunda hazırlanacak raporun ülkenin 2014 sağlık stratejik planlamasını oluşturacağını ifade etti. 
Çalışma kapsamında 90 günde il genel sekreterliklerin ve merkez yönetim teşkilatının koordineli çalışmaları sonucu kamu hastanelerine ilişkin bazı yeniliklerin hayata geçirilmesi hedeflendiğini söyleyen Uraldı şöyle dedi: 
"Hastanelerde kalite standartları oluşturmak istiyoruz. Hedefler ve yönetim ilkesine dayanan bir yönetim çalışmasını başlatıyoruz. Bu kapsamda 90 gün içerisinde hemen uygulamaya dönüştürülecek hizmet başlıkları olduğu gibi yapılacak tespitler ve değerlendirmelerde önümüzdeki yılın planlamasına esas teşkil edecek hususlarda mevcuttur. Vatandaşlarımız açısında baktığımızda bu çalışma sonunda daha güler yüzlü, hoş karşılayan, hoş muamele eden, ilgi ile dinleyen ve yol gösteren sağlık tesisleri hedeflenmektedir”
Dr. Uraldı, projenin sağlık çalışanlarının memnuniyetini arttırmayı da sağlayacağına inandığını, sağlık çalışanlarının memnuniyetinin hasta memnuniyetinin ön koşulu olduğunu sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Dr. Öznavruz: 40 yaş üstü her 5 kişiden...
Dr. Öznavruz: 40 yaş üstü her 5 kişiden birinde KOAH var

Haberi Oku