RESMİ İLANLAR:
banner17
Taşınmazın Açık Arttırma İlanı

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ
2017/5932 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Osmaniye İl, Merkez İlçe, 56 Ada, 20 Parsel, ALİBEYLİ Mahalle/Köy, 29 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı yapılacak olan taşınmaz Antre, hol, salon, 3 adet oda, mutfak. wc, banyo ve 2 adet banyo hacimlerinden olup yaklaşık net: 111 m2, bürüt yaklaşık 128 m2 kullanım alanına sahiptir.
Adresi   : Alibeyli Mah. Akyar Cad. Erarslan Apt. Site No: 114/29 Merkez /OSMANİYE
Yüzölçümü         : 984,00 m2
Arsa Payı             : 3/164
İmar Durumu    : Var, İnşaat tarzı "(MİA) Merkezi İş Alanı ve Bitişik Nizam 5 Kat"
Kıymeti                                : 89.600,00 TL
KDV Oranı           : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü     : 19/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü     : 16/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış yeri             : 2 icra Müdürlüğü Kalemi - Osmaniye Adliye Sarayı MERKEZ / OSMANİYE
Satış şartlan :
1 - İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bilinci artırmanın yirmi gün öncesinden arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok arttırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale bedeli üzerinden binde 5,69 oranında Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaktan, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5932 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2017  İD. 457

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(23.07.2018) OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ 
OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ 

Haberi Oku