RESMİ İLANLAR:
Taşınmazın Açık Artırma İlanı

T.C.
OSMANİYE
1. İCRA DAİRESİ
2019/449 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri            : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 312 Ada, 7 Parsel, RAUFBEY Mahalle/Köy, A blok 4. kat 13 nolu dubleks mesken nitelikli taşınmaz. Taşınmazın 4. Katında 65 m2, çatı katında 100 m2 brüt alanlı olup, antre salon, 3 oda, mutfak, wc lavabo, balkon ve banyodan oluşmaktadır. Islak mahallerde zeminler fayans kaplı olup, kuru mahallerde zeminler laminat parke kaplamadır. Islak mahallerde duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup, kuru mahallerde saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Tavanda kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. İç mekan kapıları amerikan panel doğramadır. Mutfak dolapları ve taşı yapılmış, giriş kapısı çelik ve petek montajı yapılmıştır.
Adresi :Raufbey Mah. Atatürk Cad. Özdemirler Sitesi No 387/A/13 Merkez Osmaniye
Yüzölçümü :1.313,69m2
Arsa Payı :8/240
İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı TİCK1 Ticaret-konut alanı Kİ konut alanı ve kısmi imar yolu olarak görülmektedir.
Kıymeti :245.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 28/8/2008
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : OSMANİYE ADALET SARAYI AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen, resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/449 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 25/11/2019
(İİK m. 126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan örnek 64'e karşılık gelmektedir. İD. 392

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(01.07.2020) Osmaniye Orman İşletme Müdürlüğü
OSMANİYE ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Haberi Oku