RESMİ İLANLAR:
(30.09.2019) Taşınmazın Açık Arttırma İlanı

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ
2017/2086 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Osmaniye İl, Merkez İlçe, 255 Ada, 132 Parsel, Eyüp Sultan Mahalle, 6.kat 21 nolu bağımsız bölüm nolu bağımsız bölüm satışa konu taşınmaz 1242,00m2 yüzölçümlü arsa üzerinde,betonarme yapı tarzında 4/a yapı grubunda tek blok halinde proje edilmiş dış cephesi ince sıva üzeri boyalı, bina içerisinde 1 adet 4 kişilik asansör mevcut olup, satışa konu taşınmaz binanın 6.katında 21 nolu bağ.bölümdür.taşınmaz antre+salon+hol+mutfak+3 adet oda, wc, 1 balkon ve banyodan oluşmakta olup yaklaşık brüt 153 m2 kullanım alanına sahiptir.giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap ve tüm zeminler seramik, duvarlar boyalıdır.mutfak zemin ve duvar kaplaması seramik kaplı, dolapları ahşap,tezgah granittir.taşınmaza toplu taşıma ile ulaşılabilmek mümkün olup, her türlü kamu ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi: Mehmet Akif Ersoy Mah.8033 Sokak Merve Apt. Sitesi No:7/21 OSMANİYE,
Yüzölçümü : 1.242 m2
Arsa Payı : 32/1024
Kıymeti                : 122.400,00 TL
KDV Oram          : %8
1. Satış Günü     : 26/11/2019 günü 15:00 -15:05 arası
2. Satış Günü     : 26/12/2019 günü 15:00 -15:05 arası
Satış Yeri             : OSMANİYE ADLİYESİ ZEMİN KAT BARO TOPLANTI SALONU
Satış şartlan :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2086 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur27/09/2019  İD. 326

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(12.02.2020) Taşınmazın Açık Arttırma İlanı
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haberi Oku