RESMİ İLANLAR:
2016/6867 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ
2016/6867 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İL Merkez İlçe, 242 Ada, 2 Parsel, FAKIUŞAĞI Mahalle/Köy, KILÇIKLIYURT Mevkii, B BLOK 3.KAT 18 NOLU BAĞ.BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Osmaniye İl, Merkez İlçe, 242 Ada, 2 Parsel, Fakıuşağı Mahalle/Köy, Kılçıklıyurt Mevkii, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Kamunun ve Belediyenin verdiği hizmetlerden yararlanmakta olup mesken nitelikli bağımsız bölüm borçlu Mustafa Çelik adın tam hisse ile kayıtlıdır, taşınmaz imar paftası öreğinde konut alanı olarak görünmektedir. Ana gayrimenkul 2 bodrum+zemin+3 normal katlı betonarme yapıdır, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. 2. kat 18 nolu bağımsız bölüm güneydoğu cepheli olup, mesken olarak kullanılmakta, 1 oda 1 salon+mutfak banyo ve bir adet balkondan ibarettir. 48 m2 kullanım alanına sahiptir, Mutfak zemine ve duvarlar seramik kaplama, dolaplar ahşap malzemeden mamül olup tezgahı granittir. Dış kapı çelik iç kapılar panel balkon kapıları ve pencereler PVC imalat doğalgaz altyapısı mevcut olup kombi bulunmamaktadır. Yüzölçümü: 1.927,70 m2 Arsa Payı : 58/4800, İmar Durumu: Var, İnşaat tarzı Ayrık nizam TAKS: 0,35 KAKS:1,75 Yençok:5 Kat
Kıymeti                :51.000,00 TL
KDV Oram          :%1
İ. Satış Gönü      : 26/11/2019 günü 14:45 -14:50 arası
2. Satış Günü     : 26/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri             : OSMANİYE ADLİYESİ ZEMİN KAT BARO TOPLANTI ODASI
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamım ve satış giderlerim geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğarı vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tufan üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım, gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarım dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6867 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur .25/09/2019    İD.308

Anahtar Kelimeler
Resmi İlan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(12.02.2020) Taşınmazın Açık Arttırma İlanı
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haberi Oku