RESMİ İLANLAR:
(12.02.2020) Taşınmazın Açık Arttırma İlanı

T.C.
OSMANİYE
1. İCRA DAİRESİ
2019/348 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri            : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 185 Ada, 37 Parsel, CEVDETİYE/CUMHURİYET Mahalle, köy civarı Mevkii, Satışa konu taşınmaz üzerinde büyükbaş hayvan ağılı ile bunlara ait idari bina, lojman olarak kullanılan iki katlı betonarme bina ile müştemilat yer almaktadır. Cevdetiye Belediyesi mücavir alanı içerisinde olup alt yapı hizmetlerinden faydalanabilecek durumdadır. Hayvan ağılı; iki adet depo ile hayvanların yetiştirildiği bölümden oluşmaktadır. depo ve hayvan ağılı çelik profillerden inşa edilmiş olup, toplam büyüklüğü 2373 m2 dir. Betonarme bina iki katlı ve her bir katı 85 m2 olup toplamda 170 m2 büyüklüğündedir. İdari bina briketten yığma olarak inşa edilmiş olup 40 m2 büyüklüğündedir. Müştemilat olarak kullanılan kısım 25 m2 büyüklüğünde olup briketten yığma yapıda inşa edilmiştir. Taşınmaz üzerinde yer alan yapıların etrafı duvar ile çevrili olup duvar dışında 38 parsel ile beraber kullanılan ve üzerinde tarım faaliyeti yapılan alan kalmaktadır. Satışa konu 37 parsel üzerinde yer alan mesken ve idari bina olarak kullanılan yapılar Çevre ve Şehircilik Bakanlığının her yıl yayınladığı yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkındaki tebliğe göre 3 A yapı sınıfında olup, müştemilat ve hayvan yetiştirme alanı olarak kullanılan yapılar ise 2-B bapı sınıfındadır. Taşınmaz üzerindeki hayvan ağılı ve depo olarak kullanılan yapılar 6 - 10 yaş aralıklarında olup, idari bina ve müştemilat olarak kullanılan yapılar 4-5 yaş aralığındadır.
Adresi   : Cevdetiye Cumhuriyet Mahallesi
Yüzölçümü         : 5.045 m2
İmar Durumu    : Var , İnşaat tarzı Konut dışı kentsel gelişme alanı
Kıymeti                : 1.773.210,00 TL
KDV Oranı           : %18
1. Satış Günü     : 31/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü     : 30/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri             : OSMANİYE ADALET SARAYI, AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri            : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 185 Ada, 38 Parsel, CEVDETİYE/CUMHURİYET Mahalle/Köy, Köy Civarı Mevkii, Satışa konu taşınmaz düzgün geometrik yapıda %2-3 eğimli tarla olarak kullanılmaktadır. taşınmaz üzerinde mısır tarımı yapılmıştır. Belediye mücavir alanı içerisinde olup alt yapı hizmetlerinden faydalanabilecek konumdadır.
Adresi   : Cevdetiye Cumhuriyet Mahallesi
Yüzölçümü         : 2.385,49 m2
İmar Durumu    : Var , İnşaat tarzı konut dışı kentsel gelişme alanı
Kıymeti                : 153.301,85 TL
KDV Oranı           : %18
1. Satış Günü     : 31/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü     : 30/04/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri             : OSMANİYE ADLİYESİ AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Satış şartları :
                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/348 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020   İD.36

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(13.08.2020) Taşınırın Açık Artırma İlanı...
(13.08.2020) Taşınırın Açık Artırma İlanı 2. İcra Dairesi

Haberi Oku