RESMİ İLANLAR:
(10.09.2019) TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
OSMANİYE
1. İCRA DAİRESİ 2013/7285 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NOTU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Osmaniye İl, Merkez İlçe. 2006 Ada. 23 Parsel. RIZAİYE Mahalle/Köy. Rahime Hatun Mah. 2. kat 6 nolu bb Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Zemin + 4 katlı binanın 2. katında asansörden çıkınca sağdaki dairedir. 4 oda bir salon formunda 2013 yılı yapımıdır. Daire içerisinde vestiyer ve mutfak dolabı mevcut olup, ıslak zeminler seramik diğer yerler parke kaplamadır. Doğalgazlı olup kombilidir. Kamu ve belediyenin tüm imkanlarından istifade etmekte olup brüt 170 m2'dir.
Adresi: Rahime Harun Mah. 9049 Sk. Merkez/OSMAMANİYE
Yüzölçümü : 693,02 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu: Var , İnşaat tarzı Kİ Konut alanı ve kısmi imar yolu ayrık nizam 2-3-4 kat
Kıymeti                : 238,000.00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü     : 08/10/2019 günü 10:15-10:20 arası
2. Satış Günü     : 07/11/2019 günü 10:15-10:20 arası
Satış Yeri             : OSMANİYE ADLİYESİ MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi yün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu anırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü madde gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isleyen, alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6 - Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/7285 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2019  İD.286

  Dikkat!

  Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

  Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

  Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  (30 Aralık 2019) İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 
  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 

  Haberi Oku