OsmaniyeSPOR'un en etkili gücü olan muhteşem taraftarı iki yıldır yılların özlemi için
“O SENE, BU SENE DER “…
         *Der de buna inanan, yüreklerini ortaya koyan gönüller kadar bu duyguların hayalden öteye gitmeyecek avuntu olduğuna inanan karamsar düşünce sahibi taraftarın da olduğunu bilmezler mi ?
          *Derler de bu arzunun gerçekleşmesinden rahatsız olabilecek kadar Osmaniye sevdasından uzak mahlukların olduğunu bilmezler mi ?
    *Derler de; Osmaniyespor'un üst liglerde yer almasının daha fazla bütçe ihtiyacının karşılanması için kendilerinin de rahatsız edilebileceği varsayımıyla olumsuz tablo yaratanları bilmezler mi ?
      * Derler de; hepsinden öte kısaca Osmaniyespor'un başarılı olmasını isteyen kadar olmasa da istemeyeninin olduğunu bilmezler mi ? Ben biliyorsam, bunu herkes bilir….
BİLİYOR İSEK ….
        Evet, gerçekten de O SENE BU SENEDİR… Yepyeni, görüntüsüyle apbacık, henüz muhalefeti olmayan, bürokrasi destekli bir yönetim… Kendi çaplarında ekonomisi düzgün, kulübe destek için ağlayıp-sızlamayan, takımın bir isteğini iki etmeyen yönetim.
      Mükemmel bir tesise , yeterli idman alanına sahip, zemin açısından arzu edilen kadar olmasa da iyi bir stad ve  her maçta coşkulu  taraftar topluluğu ile bütünleşebilen bir takım.
  “Yönetim her istediğimizi yerine getirdi, imkânlar ölçüsünde yapılabilecek en iyi transferleri yaptık, kısmetimizde var ise başarılı olmak mecburiyetindeyiz, bundan öte yapılacak her hata bize ait “ Diyebilen açık sözlü bir teknik ekiple sporcu kadrosu .
      Dahası bu ekipler arkasında dağ gibi duran, hiçbir olumsuz fısıltıya meydan vermeyen bir devlet adamı….Vali yardımcımız sayın Alp Eren YILMAZ beyefendi…
YÖNETİM ADINA EKSİK YANIMIZ….
          Bizde bir söz vardır. “ Goz olur da gouksuz olur mu ?” Yani ceviz olur da çürüksüz olur mu ?  El cevap : Olmaz….Buradan hareketle;
          Bizim yönetim sponsorlardan oluşmuş bir yönetim. Hatta başkanı başarılı bir basketbolcu.
        Teknik ekibe transferlerde dahil bilgi alı verişinde bulunup yardımcı olabilecek yöneticimiz  yok.
        Eksiğimiz bu.Meselâ yıllar öncesinin başarısında rahmetli Sırrı KILIÇ ağabey ve Bahattin TÜRK kardeşlerim ve diğerlerin payı çok büyüktü.
          Tek başına bu ağır yükün altında kalacak teknik ekip, işine müdahale edilmediği için rahat gibi görünse de ilerleyen zamanlarda bunalacaktır..
  Yalnızlığın her şeyi ben bilirim psikozuyla tek adam olumsuzluğuna dönüşebileceği de işin cabası.
  Teknik ekibin yönetim-taraftar-basın sıkıntılarında yanında kendisine dalga kıran olabilecek kişilere ihtiyacı kaçınılmazdır.
MESKİ VE SEYHAN BELEDİYE MAÇLARI…
            İzleme fırsatını bulamadığım (1-1) lik MESKİ maçı… Çok önemli bir iş kazası. Kaybedilen 2 puan bu hafta Adana deplasmanından getirilecek 3 puanla telâfi edilemeyecek kadar büyük. Bunun telâfisi kafaya rakip olabileceğimiz rakiplerden getirilecek puanlarla olacaktır.
       İlk maçımızda istenmeyen tribün olayları daha da büyük kayıp. Güvenlik güçleriyle biber gazı müdahalesine varan sıkıntılı durum. 
       Anlatılanlardan edindiğim bilgiye göre maçın henüz ilk yarısında sporcu ve teknik ekibe yapılan aşırı tepki de taraftar-takım bütünlüğünü bozacak düzeyde… 
      Güvenlik güçlerinin sürekli görüntü almasının  da tahrik eder seviyesine varması mutlakâ önlenmesi gereken bir durum.
ÖYLE İSE 12. ADAM…YASLI GİTSEK DE ŞEN DÖNELİM İNŞALLAH…
    Girişte ifade etmeye çalıştığım bilgiler ışığında yürekten  O SENE, BU SENE DİYE diyebiliyorsan ilk haftayı zaman tüneline göm ve bu hafta Adana'da buluş takımınla. 
     “ Yaslı gittim, şen geldim “ marş-türküsüyle dön  Osmaniye'ye.
  Ve sen emanet edilen kaleyi, namusumuzu bırakıp kaçan adı güzel, hareketi ÇİRKİN M.ALİ hüzünle dinle bu coşkumuzu.. 30/09/2015-Reşit GÜREL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.