BAL ligi 5. grupta zirveye oynayacak bir ekip için 450 si üst yetenekli,  50 si de sıradan olmak üzere toplamda 500 sporcu tespit edilse,
          İsimleri itina ile zarflanıp kulüplere bedel karşılığı kura ile dağıtılmak üzere bir torbaya konulsa,
          En yüksek bedel ödeyen ilk beş kulübe en fazla 25 zarf çekme ve öncelik verilse,
         Bu şartları yerine getiren Osmaniyespor adına  kura çekimine katılma bahtiyarlığına kavuşan Can GÜVEN ancak bu kadar başarılı(!) bir seçimle 
         vasatın altında ve uyumsuz kişileri seçebilirdi.
          Bravo… Çok güzel(!) ve isabetli(!) bir çekim yapmışsınız. 
          Kutlamaktan ve sizi başımıza belâ edenle birlikte Allah'a havale etmekten  başka yapabileceğimiz bir şey yok.
YEDİĞİMİZ KAZIK ….
          Bu Can Güven'ln eserinin ligin en tin sonuncusu Anamurspor karşısında çöküp, yerle yeksan olduğunu görmekle ne büyük kazık yediğimizi anladık.
          Öyle bir kazık ki tarifi mümkün değil.
          Bu kazık öyle bir kazık ki bu seneki şampiyonluk umudunu yere çakmaktan öte ileriki yıllara da tesir edecek bir kazık.
         Öylesine bir kazık ki tesis gibi, alt yapı gibi, kulüpleşme gibi büyük hedeflere hazırlanan yönetimin projelerini kırma görüntüsündeki bir kazık.
                                   BİZE BU KAZIĞI ATAN KİM ?
         Ufkumuzu karartan bu Can Güven kazığını yönetime(Osmaniye'ye) çakan sorumsuz ve çok bilmiş kim ise çıkıp samimiyetle “Sizleri yönlendirmede yanılmışım, özür dilerim “ diyebilmeli.
         Araştırmama rağmen kim olduğunu öğrenemediğime göre isminin zedelenmesi arzu edilmeyen bir hatırlı kişi olduğu muhakkak.
YENİ BİR STRATEJİ…
         Yönetim mutlâka yeni bir strateji belirleyecektir ki bana göre son yılların modası olan (B) plânı şeklinde olmayacağı aşikârdır. İleriki yıllara yönelik ve haysiyetli bir takım için radikal kararlar alınması gerektiği düşüncesindeyim.
         Öncelikle acilen varsa provokatörler temizlenmeli, tribüne değil, takıma oynayanlar ön plâna çıkarılmalı, yapılacak ödemelerin başarıya göre yapılması sağlanmalı.
         Başarısızlığını saha içi disiplinsizliğiyle yedirmeye çalışan Ahmet Çelikkıran(43) gibi sorumsuzlar ağır şekilde cezalandırılmalı.
         Peşinatlarla doyuma ulaşmaları neticesinde tel tel dökülen ve ayakta durmakta dahi zorlanan sözüm ona sporculara  pabuç'un o kadar ucuz olmadığı hatırlatılmalı.
         Bu yenilgiyi kendi çocuğumuz Nuh hocaya fatura etmek yanlış olacaktır. Ancak görüldüğü kadarıyla  yardımcılığı döneminde  güvenilir Can hocanın her isteğini yerine getiren uysal biri olmuş ki. bu da sporcular üzerinde etkisini zayıflatmıştır.
.        Sezon başı 25/08/2015 tarihinde dillendirdiğim ama bazılarınca '' BU İÇ İŞLERİMİZE MÜDAHALEDİR'' saçmalığıyla ilgililerce dikkâte alınmayan sporcu kaynağı görüşümde  halen ısrarcıyım
         Mutlâka üteriz demiştim.Yanılmışım,özür dilerim.
         Ütüldük, hem de ÇOK KÖTÜ ÜTÜLDÜK….
        (Devam edeceğiz.)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.