KÜLTÜR-SANAT:
Ödüllü Kitap Okuma Yarışması'na başvurular başladı
    OSMANİYE Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇEV), Osmaniye Serdar Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Radyo İhsan tarafından Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları çerçevesinde organize edilen Ödüllü Kitap Okuma Yarışması düzenleniyor.
    Yarışma Komisyonu Başkanı Mehmet Bal yaptığı açıklamada, "Türkiye genelinde Asilder ile Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından,Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Ödüllü Kitap Okula Yarışması düzenlenmiştir. Yarışmanın Osmaniye organizatörlüğü ise Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇEV), Osmaniye Serdar Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Radyo İhsan tarafından yapılacaktır.Yarışma, merhum Ömer Nasuhi Bilmen'in Büyük İslam İlmihali adlı fıkıh alanında kaynak eserinin okunarak hurafelerden uzak, dinimizin temel bilgilerinin öğrenilmesini teşvik amacıyla düzenlenmektedir. Yarışma kitabı, Ömer Nasuhi Bilmen'in Büyük İslam İlmihali'dir.MEB ve Diyanetin de desteklediği yarışma, 18 yaşından küçük olanlarla, 18 yaşından büyük olan herkes katılabileceği iki kategoride yapılacaktır. Yarışma sınavı; ülke genelinde belirlenen il ve ilçe sınav merkezlerinde, 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü, saat 14.00'de yapılacaktır. Yazılı olarak sorulan toplam 100 çoktan seçmeli soru ile yarışmacıların sıralaması belirlenecektir. Yarışmacı, sınava girmek istediği il veya ilçeyi kayıt olurken seçebiliyor. Fakat yeterli başvuru olmaması veya sınav merkezi organize edilememesi durumuna göre yarışmacı, seçtiği il/ilçe haricinde, bağlı bulunduğu ile, o da mümkün olamayacaksa yakın bir ile yönlendirilebilecektir. Ayrıntılar, ön kayıtlar tamamlandıktan sonra www.ufkayolculuk.comyarışma sitesinden takip edilebilir” dedi.
    Yarışmaya katılanlara; ülke ve il genelinde sıralamaya girenler olmak üzere 2 çeşit ödül verileceğini bildiren Mehmet Bal, “Türkiye merkezi ödülleri (18 yaş altı ve üstü iki yaş kategorisi için ayrı ayrı olmak üzere); Birincilik Ödülü Umre (1400 Euro değerinde), İkincilik Ödülü Laptop bilgisayar, Üçüncülük Ödülü Netbook Bilgisayar, Dördüncülük Ödülü Akıllı Telefon, Beşincilik Ödülü Tablet bilgisayardır. Yarışmada 6.'dan 30. olanlara kadarki sıralamada yer alanlara ise ödül olarak 100 TL değerinde kitap hediye edilecektir.Yarışmada 18 yaş altı ve üstü olarak her iki kategoride de il genelinde dereceye girenlerin ödüllerini, illerdeki proje ortağı kulüpler belirleyerek verecektir. Yarışmanın Osmaniye organizasyonu yapan komite ödül olarak, 18 Yaş Üstü Yarışmacılara Birinciye Umre, İkinciye Bulaşık Makinesi, Üçüncüye Netbook Bilgisayar, Dördüncüye Çeyrek Altın, Beşinciden Onuncuya kadar olan derecelere de Bisiklet verilecektir.
    18 Yaş Altı Yarışmacılara ise Birinciye Laptop Bilgisayar, İkinciye Tam Altın, Üçüncüye Tablet Bilgisayar, Dördüncüye Çeyrek Altın, Beşinciden Onuncuya kadar olan derecelere de Bisiklet verilecektir. Yarışmanın son başvuru tarihi 12 Nisan 2013 ve sınav tarihi ise 18 Mayıs Cumartesi günüdür.” şeklinde konuştu.
    Mehmet Bal, yarışma kitabının Osmaniye'de Benim Çarşım, AKÇEV ve Radyo İhsan'dan temin edilebileceğini bildirdi ve yarışmaya katılacaklara başarılar diledi. Bal ayrıca yarışmanın önemine de dikkat çekerek, velilerden çocuklarını yarışmaya katılmaları konusunda teşvik etmelerini istedi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Bestami Yazgan Şiir Yarışması ödülleri...
Bestami Yazgan Şiir Yarışması ödülleri verildi

Haberi Oku