KÜLTÜR-SANAT:
Küçük İmamlar Tiyatrosu seyirciyle buluşuyor

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri tarafından üç perde halinde sunulacak olan "Zararlı Alışkanlıklar" konulu tiyatro oyunu ilk gösterim için gün sayıyor.
Zararlı Alışkanlıklar konusunu işlenen tiyatro’da farkındalık oluşturmak için ‘’Aile’’ konusuna dikkat çekildiğini belirten Tiyatronun yazar ve yönetmeni Ömer Bahçeci, oyunda toplumun yapı taşı olan ailenin önemi vurgulanarak, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinin üç perdelik tiyatro sunumlarının yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, İl Müftülüğünden, İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden, Toplum Destekli Polis tarafından tiyatral bir sunumla halk buluşacaklarını belirtti.
Ömer Bahçeci, "Özellikle toplumsal duyarlılığımızı gösterebilmek için; kurumlarla iş birliği içinde olan bu tiyatroya tüm halkımızın teşriflerini diliyoruz. Osmaniye’mizden ülke geneline bir mesajımızın olduğunu, dolayısıyla "Zararlı Alışkanlıklar" konusunun çözümünde "Aile"nin olduğunun vurgusuyla, tüm kurum müdürlerimizi, kamu kurum kuruluşlarda yetkili, görevli olan duyarlı yetkililerimizi, halkımızı, öğrencilerin ve yetkili kurumların sunacağı tiyatroya davet ediyoruz." dedi.
Tiyatro Metni, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüklerinin konunun uzman inceleme kurulları PDR ve Psikologlar tarafından incelenerek fayda sağlaması hususunda  "ailelerle ve gençlerle" buluşması önerildiği kaydedildi.
Bahçeci, Tiyatro da zararlı alışkanlıklar ve anne –baba tutumları ele alındığını belirterek, "Tiyatro da zararlı alışkanlıkların,bütün kötülüklerin anasının alkolün olduğu ve günümüzde baskıcı-serbest ailelerin aile ortamlarının nasıl olduğu ve bu ortamların nelere sebep olduğu, demokratik aile şeklinin örnek aile modelini temsil ettiği vurgulanmaktadır. Eğitimin aileden başladığını düşünürsek gençlerimize olumlu –olumsuz davranışları öğreten ilk yerin aile olduğunu unutmamalıyız. Çocuklarımız ne söylediğimizden çok ne yaptıklarımıza odaklanmakta. Bu yüzden iyi bir anne –baba olmadan önce iyi bir model olmanın bilincinde olmalıyız. Gençlerimizi bu zararlı alışkanlıklardan uzak  tutmak için ailelerin bilinçlenmesi, bilgilenmesi ve bunu hayata geçirerek iyi bir model olması gerekmektedir. işte bu yüzden Aile eğitimlerinin her geçen gün önemi artmakta ve Demokratik aile modelinin gençlerimiz üzerindeki etkisi her geçen gün anlaşılmaktadır. Planlamış olan ve hayata geçirilen bu proje başta Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yapılmakta ise de içerik kapsamında ilimizin birçok kurumunu da kapsamasıyla verilmek istenen mesaj daha da etkin kitlelere ulaşılacaktır." dedi.
Bu proje İl Müftülüğü’nün hazırlamış olduğu Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde 19 Nisanda Pazar günü saat 20:30’de Cebeli Kültür Merkezinde ilk gösterimi yapılacak. "

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TTK ve TDK Osmaniye Kitap Fuarında
TTK ve TDK Osmaniye Kitap Fuarında

Haberi Oku