GÜNDEM:
Taşınmazın Açık Artırma İlanı (20.02.2020)

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ
2019/441 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri            : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 50 Ada, 122 Parsel, ALİBEYLİ Mahalle/Köy, 3.KAT-19 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; Bina girişine göre soldan ikinci dairedir, bağımsız bölüm projesinde ve fiilen 55 m² brüt alanlı olup antre, mutfak, oda, salon ve banyo+wc+lavabo hacimlerinden oluşmaktadır, ıslak mahallerde zeminler seramik kaplı olup kuru mahallerde zeminler laminant parke kaplamadır, ıslak mahallerde duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup kuru mahallerde saten alçı üzeri plastik boyalıdır, tavanda kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır, iç mekan kapıları amerikan panel olup pencereler pvc doğramadır, daire giriş kapısı çelik kapı, mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur, banyoda klozet ve lavabo bulunmaktadır, meskenin güney doğu cephesi tamamen canlı alüminyum doğramadır. "fiili durumu iş merkezi içerisindeki işyeri olarak görülmektedir."Yüzölçümü       : 664,82 m2,Arsa Payı     : 1366/66482,İmar Durumu         : İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 kat MİA Merkezi İş alanında kalmaktadır.KDV Oranı         : %18
Kıymeti                : 165.000,00 TL
1. Satış Günü     : 21/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü     : 21/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri             : OSMANİYE ADLİYESİ ZEMİN KAT M. ACAR BARO TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/441 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2020  İD.50

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Sokakta yaşayan yaşlıya, polis sahip çıktı
Sokakta yaşayan yaşlıya, polis sahip çıktı

Haberi Oku