EKONOMİ:
Vergi rekortmenlerine teşekkür
İbrahim EMÜL
OSMANİYE'de, Kurumlar vergisinde ilk 10'a giren vergi rekortmenlerine, Gelir Vergisinde ilk 3'e giren vergi rekortmenlerine, Gelir Vergisi mesleki sektör vergi rekortmenleri ile Gelir ve Kurumlar vergisinde ilk 100'e giren mükelleflere plaket ve teşekkür belgesi verildi.
Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törene Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Belediye Başkan Vekili Kemal Karagöz, Osmaniye Barosu Başkanı Hamza Tor, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı.
Törenin açılış konuşmasını Osmaniye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Fettahlıoğlu yaptı. Fettahlıoğlu, “Düzenli vergi ödeme alışkanlığının kazanıldığı toplumlar demokratik, hukuk devletinin normlarını yakalamış toplumlardır.”dedi. Gelir ve kurumlar vergisi sıralamasında sıralamaya girmiş kişi ve kurumların devlete olan mükellefiyetlerini yerine getirmiş kişi ve kurumlar olduğunu ifade eden Mustafa Fettahlıoğlu vergi rekortmenlerini kutlayarak sözlerine son verdi. 
Osmaniye Defterdarı Tahir Gök ise, “Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerinde benimsetilmesi, verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması ve kayıt dışının kayıt altına alınması için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmekteyiz.”diye konuştu.
Vali Celalettin Cerrah ise 24'ncü Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Gününü kutlayarak, “Gelir ve Kurumlar Vergisinde sıralamaya girmiş olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Vergi kaçırmak gibi bir zihniyette olmadıkları için, vergilerini ödeyecek sorumluluğa sahip oldukları için kendilerini kutluyorum. Güçlü bir devlet olmak, söz sahibi bir ülke olmak istiyorsak, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza iyi bir eğitim vermek istiyorsak mutlaka vergimizi vermemiz lazım.”diye konuştu. Geçmiş yıllarda maliyenin vergi toplarken zorlandığını, yeni sistemde kimlik numaralarının vergi alınmasını kolaylaştırdığını da kaydeden Vali Cerrah, “Şimdi kimlik numaraları sayesinde vergi kaçırmak söz konusu değil.”dedi. Vali Cerrah, Türkiye'de kayıt dışının %25'lerde olduğunu ve bunun gelişmiş ülkelere göre yüksek bir oran olduğunu da belirterek, “Gelişmiş ülkelerde vergi kaçakçılığı büyük oranda önlenmiş durumda. Bu ülkelerde kullanılan yöntemleri bizim de kullanmamız gerekiyor. Kazanç mutlaka vergilendirilmeli. Devlet bize çok büyük imkânlar veriyor.  Bu imkânları verirken mutlaka vergi almak zorunda. Çünkü vergi devletin gelirini sağlıyor.”diye konuştu. Vali Cerrah sözlerinin sonunda vergi rekortmenlerini kutlayarak, “Gelir ve Kurumlar vergisinde sıralamaya giren arkadaşlarımızın vergi kaçıranlara örnek olmasını diliyorum.”dedi.
PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından Kurumlar Vergisinde ilk 10'a giren Elit İplik A.Ş., Osmaniye Deva Özel Sağ. Hiz. Ltd. Şti, Tanyıldızlar Mak. San. Tic. Ltd. Şti, Hayat sağlık Hiz. Ltd. Şti., Politeks Suni deri Tic. Ltd. Şti., Aysanlar Otomotiv Tic. Ltd. Şti., Ladem Çelik İnşaat Ltd. Şti., Toprak Tarım Tic. Ltd. Şti., Sunar Özlem Tic. A.Ş., Yediocak Özel Diyaliz Ltd. Şti. yetkililerine ve Gelir Vergisinde ilk 3'e giren Mustafa Serhat Körlü, Abdullah Başpınar, Murat Teke ile Gelir Vergisi Mesleki Sektör Vergi Rekortmenlerinden akaryakıt sektörü birincisi Erkan Güveloğlu, Oto alım-satım sektörü birincisi Yüksel Uluğ, Eczacılık Sektörü birincisi Murat Kanlı, Tekstil sektörü birincisi İbrahim Onar, Sanayi ve İmalat sektörü birincisi Oğuz Birlikdoğan, Sigortacılık sektörü birincisi Hüseyin Küçük, Mali Müşavirlik sektörü birincisi Ali Alper Kazan, Matbaacılık sektörü birincisi Lütfi Taner Deniz, avukatlık sektörü birincisi Hacı Hüseyin Sezgin plaket ve teşekkür belgelerini Vali Celalettin Cerrah'tan aldılar.
Törenin son bölümünde gelir ver kurumlar vergisinde ilk 100'e giren mükelleflere teşekkür belgeleri ise Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Belediye Başkan Vekili Kemal Karagöz, Osmaniye Barosu Başkanı Hamza Tor, Defterdar Tahir Gök, Osmaniye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Fettahlıoğlu tarafından verildi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ağaçlara asılmak üzere kuş evleri yapıldı
Ağaçlara asılmak üzere kuş evleri yapıldı

Haberi Oku