EĞİTİM:
OKÜ'de Akademik Yayın Ödül Töreni Yapıldı
  İbrahim EMÜL
OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi'nde (OKÜ) 2012 yılı içerisinde indeksli dergilerde yayın yapan Akademik Personele ödülleri, düzenlenen kokteyl ile takdim edildi.
Yürütücüsü oldukları projeleri ile Üniversitenin bilimsel ve kurumsal gelişimine destek veren akademisyenlere teşekkür belgelerinin de sunulduğu gecede akademik aşama yapan ve Üniversite bünyesine yeni katılan öğretim üyeleri için de biniş giydirme töreni gerçekleşti. Gecede ayrıca Kariyer Akademi ile Adım Adım Programını gerçekleştiren İİBF Öğretim Üyelerine de birer plaket takdim edildi.
Kokteyl OKÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca'nın konuşması ile başladı. Büyükalaca, yayın yaparak katkıda bulunan bütün öğretim elemanlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Üniversiteler kategorize edilirken İndeksli dergilerde yer alan yayınlar dikkate alınıyor. Bu sebeple biz de Üniversitemizde bu indeksli dergilerdeki yayınları dikkate alıyoruz. Üniversitemize ait bu yıl 42 yayın bulunuyor" dedi.
Doçentlik kriterleri belirlenirken sadece indeksli dergilerdeki yayınların temel alınmasının yeterli olmadığı noktasında da görüşlerini belirten Rektör Büyükalaca, "Bu durum her ortamda dile getiriliyor. İndeksli dergilerdeki yayınların yanı sıra diğer faaliyetlerin de dikkate alınması gerektiği bizim dileğimizdir" diye konuştu. 
İNDEKSLİ DERGİLERDEKİ YAYINLAR MUTLULUK VERİCİ
Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, "Bu yıl sevindirici bir başka durum ise ilk üçte yer alan arkadaşlarımızın Öğretim Üyesi değil Öğretim Elemanı olmasıdır. Bu arkadaşlarımızın bu yaşta bu düzeyde bu kadar yayın yapabilmeleri gerçekten mutluluk verici; temennimiz arkadaşlarımızın yüksek lisans ve doktoralarını biran önce tamamlamaları ve akademik hayatlarına daha yakışır bir şekilde devam edebilmeleridir” şeklinde konuştu.
Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Kariyer Akademi Programı ile ilgili de “Üniversitemizdeki öğrencilerin mezun olmadan önce piyasada kendilerini bekleyen koşulların anlatılması açısından İİBF tarafından güzel bir çalışma başlatıldı. Kariyer Günleri içerisinde kendi uzmanlık alanlarında hocalarımız tüm öğrencilerimize yönelik kendi tecrübe ve fikirlerini aktardı. Bu hocalarımızı da kutluyorum, kendilerine teşekkür ediyorum. Gelecek yıl da bunu sürdürmelerini istiyorum” diyerek, programda emeği geçen Öğretim Üyelerine bir kez daha teşekkürlerini iletti.
DIŞARDAN DESTEKLENEN PROJE SAYIMIZ SINIRLI
Üniversitemizde hem kaynak hem akademik altyapıyı oluşturma noktasında gayretlerinden dolayı projesi olan tüm OKÜ'lüleri kutlayan Büyükalaca, “Üniversitemizde yaklaşık 75 Öğretim Üyesi olduğunu düşünürsek dışardan desteklenen proje sayımızın biraz sınırlı olduğunu düşünüyorum. Nasıl ki indeksli dergilerdeki yayınları artırmamız gerekiyorsa proje konusunda da biraz daha atak olmamız gerekiyor” dedi.  Prof. Dr. Orhan Büyükalaca'nın konuşmasının ardından İndeksli Dergilerde yayınları bulanan Öğretim Elemanlarına plaketleri takdim edildi.
Daha sonra üniversite bünyesine yeni katılan Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Cafer Kayadelen, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Demiral, Yrd. Doç. Dr. Cengiz Gökşen, Yrd. Doç. Dr. Durmuş Yarımpabuç, Yrd. Doç. Dr. Erdal Arslan, Yrd. Doç. Dr. Alparaslan Yaşar, Yrd. Doç. Dr. Ali Bora, Yrd. Doç. Dr. Hande Demir, Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Yrd. Doç. Dr. Halil Özdemir; akademik yükselme gerçekleştiren Prof. Dr. Zeynep Ulukanlı, Prof. Dr. Mustafa Tanç, Prof. Dr. Murat Türk, Doç. Dr. Muhittin Şahan, Doç. Dr. Bülent Öz ve  Yrd. Doç. Dr. Emre Yakut'a binişlerinin giydirilmesinin ardından program kokteyl ile sona erdi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mesleki Eğitimde iş birliği protokolü
Mesleki Eğitimde iş birliği protokolü

Haberi Oku