EĞİTİM:
MYO Açılış Programları Bahçe'de başladı

                OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Bahçe Meslek Yüksekokulu Akademik Açılış ve Oryantasyon Programı Bahçe Endüstri Meslek Lisesi salonunda geniş katılımla yapıldı.

                Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından öğrenciler adına konuşmayı Bahçe MYO Gıda Programı 2. sınıf öğrencisi Mehtap Özge Kabalacı yaptı. Kabalacı konuşmasında  "Sizlerden beklentimiz şudur ki, bize özgüven aşılayınız, farklı bir deyimle, var olan özgüvenimizi yeniden inşa edip güçlendiriniz. Bize akademik disiplini, sorgulamayı, eleştirel düşünmeyi, hoşgörüyü, özgürlük talep etmeyi, demokratik davranmayı, en önemlisi de ezber bozma pratiğini öğretiniz" dedi.

                Bahçe MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Cihangir de konuşmasında, "Üniversitenin yetkin olması sadece ve sadece öğrenci kalitesine bağlıdır. Sorgulamayan, araştırmayan, talep etmeyen bir öğrenci sadece kendisine verilenle yetinmek zorunda kalır. Kendisinin sorgulanmadığını gören eğitimci kendisini yenilemeye neden gerek görsün. Bu durumda hem eğitimci hem öğrenci bugünü en az 10 ile 15 yıl geriden takip etmek zorunda kalır. Bu nedenlerle araştırmamız, sorgulamamız gerekmektedir. Unutmayınız bireysel olarak bir şeyler yapmak mümkündür. Ancak yorucu olduğunu bilmeliyiz" şeklinde konuştu.

Bahçe Meslek Yüksekokulu bünyesinde kulüp seferberliği başlattıklarına da değinen Cihangir, "İlk etapta müzik ve spor kulübü için danışmanlığı ben üstleneceğim. Bu kulüplere ve kurulacak diğer kulüplere destek olmanın göreviniz olduğunun bilincinde olmanızı istiyorum" dedi.

Bahçe Kaymakamı Oktay Çağatay ve Belediye Başkanı Murat Altundiş'in konuşmalarının ardından Akademik Açılış ve Oryantasyon Programında OKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Aykut Gül de bir konuşma gerçekleştirdi.

                Üniversitenin gelişimi hakkında bilgiler veren OKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Aykut Gül, "Bugüne kadar Karacaoğlan Kampüsümüz ile ilgilendik ama ilçelerimizi de boş bırakmadık. Bahçe Meslek Yüksekokulunu önemsiyoruz. Üniversite olarak Bahçe'de merkeze uzak olmayan, aynı zamanda içerisinde spor tesisleri ile kısacası aynı kampüs içerisinde öğrencinin her türlü faaliyetini gerçekleştirebileceği güzel bir yerleşke kurmayı düşünüyoruz. Bunun yanında da yurt kurmayı istiyoruz. Girişimlerimiz devam ediyor" dedi.

Akademik Açılış Programının ardından yapılan Oryantasyon Programında OKÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'ndan görevli personeller, Meslek Yüksekokulu  öğrencilerine bilgiler aktardı.

                Bahçe MYO Akademik Açılış ve Oryantasyon Programına OKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Aykut Gül, OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Ulukanlı, Bahçe Kaymakamı Oktay Çağatay, Bahçe Belediye Başkanı Murat Altundiş, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Cihangir, OKÜ Senato Üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Osmaniye'de LGS Birincileri Ödüllendirildi
Osmaniye'de LGS Birincileri Ödüllendirildi

Haberi Oku