Çenelerini yerinde ve doğru kullananları tenzih ederim.
Ama hemen hepiniz, hem yalan söyleyip hem de çok konuşanlardan muhakkak rahatsızlık olmuşsunuzdur.
Çok konuşan “çenesi düşük”lerin en rahatsız edici tarafları, hiçbir şey bilmedikleri halde bilgiçlik taslamaları ve kimseye söz söyleme fırsatı vermeyişleridir.
Haddi olmadığı ve hiç istenmediği halde her konuda ahkâm kesip “fetva” vermeye kalkan bu lafazanların ukalalığını başkaları bilir. Lakin bir tek kendileri bilmezler.
Sebebi, ahmaklıklarıdır.
Cahildirler, âlim olduklarını zannederler.
Önün ardını hesaplamadan, “kuru sıkı” havaya ateş ederler. 
Nice gönülleri yıkar, tahrip ederler.
Bu tipler her adım başı karşınıza çıkarlar.
Acil işiniz varsa, yandınız.
Mutlaka gitmeniz gerekirken engel olan bu ahmaklar okumazlar.
Kendilerince fikir üretirler.
Yüzsüz, namussuz, hain medyanın günlük olarak kellelerine aktardığı “mezbele”yi, kendi fikir ve kanaatlarıymış gibi böbürlenerek sunarlar. 
Bu ahmaklara doğruyu anlatmak “deveye hendek atlatmak”tan da zordur.
Okumak ve bilgilenmek gibi erdemleri bulunmayan bu tipler, memleket için en büyük tehdit ve tehlikedir.
Zira kendilerinden başkasını bilgisiz ve aşağı gören bu zavallılar, yabancılar karşısında da kendilerini aşağı ve cahil addederler.
Anlatırlar!..
Sakalı süt gibi beyaz olduğu halde saçına hiç ak düşmemiş böyle biri bir mecliste hiç kimseye söz vermeden konuşup duruyormuş.
Meclistekiler, nezaket icabı, bu çenesi düşük zatı bir müddet sabırla dinlemişler. Derken, çenesini çok kullanan lafazanın sakalıyla saçı arasındaki bu tezat, meclistekilerin dikkatini çekmiş. Bu çelişkinin neden kaynaklandığını biri sorunca huzurdakilerden zarif ve kibar bir zat demiş ki;
“Bunu bilmeyecek ne var? Bir şey ki çok kullanılır, elbette çabuk eskir. Bunun da çenesi çok kullanıldığı için çabuk eskimiş, ağarmış. Beynini ise hiç kullanmadığı için saçlarına bir şey olmamış.”
Beyinlerini sıfır kilometrede tutup da çeneleriyle etrafını rahatsız edenlerin şerrinden Allah (c.c.) hepimizi korusun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.