Malum olan o dur ki; geçen sezonki bin bir emekle profesyonelliğe tekrar çıkılmışlığımızda katkınız büyük olmuştur.

Bu sezon ise “ O KATKI YETMEZ “ dercesine arttırdınız ve katkıların en büyüğünü, ateşten gömleği giyerek deklere ettiniz.

Umuyorum ki Kadir bilir Osmaniye kadrinizi bilmiştir, bilmektedir ve bilecektir.

GELİNEN NOKTADA…

Dizginleri elinize aldığınız günden bu güne transferler, yeniden yapılanma, profesyonelliğin gereği aktiviteleri ve resmi müsabakaları göz önüne alırsak transferler ve müsabakalarda sınıfta kalmasak da bütünlemeye kaldığımızı gösteriyor.

Transfer ve müsabaka derslerindeki sorumluluk mutlakâ ki büyük güven ve yetki ile direksiyona oturttuğunuz teknik ekiptedir.

Ancak başarısızlık halinde faturanın patrona kesileceği aşikârdır.

Teknik ekip profesyoneldir. Başaramadığı takdirde dönüşte iç ana doludan gelmişse Pozantı’yı aştığında, Hatay’dan gelmişse Payas’ı geçtiğinde Osmaniye’yi unutur.

Dert ve üzüntü başkanla samimi taraftarın omuzlarındadır.

BAŞKAN, TEKNİK EKİBİN İŞİNE KARIŞMAZ !!!

Evet; işlerin iyi gittiği sürece yönetim teknik ekibin icraatına müdahale etmez. Teknik ve sporcu kadrosuna ebeveynlik yapar, onlara karşı sözleşme yükümlülüklerini yerine getirir.

Bu demek değildir ki başkan saha içi ve dışı sevk ve idarede denetimi elden bırakır..

Bu denetim yetkisi içerisinde hedefin tutturulması birici sıradadır. Hedeften sapma veya sapma sinyallerinin tespiti halinde müdahalenin yönetim adına başkandan gelmesi mecburiyeti vardır… Aksi halde çatlak sesler bu görevi üstlenmeye kalkar ve taraftara sıçratırlar.

ÖZETLE…

Sayın başkanım ; Sizi hiç görmüşlüğüm olmadığından futbol oyunu hakkındaki bilmişliğinizi kestiremem. Başarılı bir iş adamlığınızın yanında bu kadar külfetli bir işi yüksünmeden kabullendiğinize göre bu futbol oyunundan da anladığınızı tahmin ediyorum.

Tahminimin doğruluğu çerçevesinde transferde son hamleye esas olabilecek şu son üç gün içinde hedeflenen lig serüveninde :

Teknik ekibe henüz karşı olmayan biri olarak yüksek sesle düşüncemi paylaşıyorum :

Üç resmi müsabaka ele aldığımızda kaptan Ahmet Çenet, hiç şans alamayan Muharrem ve Alperen’in dışında tamamı yeni transferlerden oluşan kadrolara baktığımızda :

Kaleci Süleyman, İlyas(17),Hüseyin(3), Sergen(6), Rıdvan(7), Emrah(10), Soner(20)’in dışında hangi sporcu ile kaygısız hedefe yürüyebiliriz ?

Bunların dışında iki veya üç kişiyi daha ehven olarak sayabiliriz ama ya diğerleri ???

İsim vererek oyuncuları refüze etmek istemem ama dile getirmezsem Osmaniye amatör kümedeki çocuklarımıza haksızlık etmiş olurum.

Allâh aşkına (4), (15), (33), (65) vs. göründükleri kadarıyla hangi kıstaslarla transfer edilmiş ? (4) ve (23) stoper sorumluluğuyla sahada, sakat olmadığı halde kaptan Çenet tribünde ise futbolu bıraksın artık.

Bir taraftarın “ DÜĞÜNÜMDE BİLE OYNATMAM” diye tepki gösterdiği (15) gol ihtiyacımıza çare olarak sahaya sürülürken kanepeye dahi alınmayan Muharrem yırtsın lisansını !!!

Evet başkanım; Taraftarın desteğini aldığınız, Osmaniyelinin kalbinde taht kurduğunuz bu dönemde ve şu son üç günde işe el koymazsanız ilerleyen günlerde korkarım ki başınızı elleriniz arasına alırsınız. Daha iyi günlerde devamı dileğiyle vesselâm.

04/09/2017-Reşit GÜREL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.